Πυγμαχική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο θρύλους του ΜΜΑ , τον Anderson Silva και τον Tito Ortiz, θα μπορέσουμε να δούμε στις 11 Σεπτεμβρίου στην pay-per-view διοργάνωση που ετοιμάζει το ‘Triller’, έτσι όπως αποκαλύπτουν πολλές διαφορετικές πηγές τις τελευταίες ώρες στις ΗΠΑ.
Ο Silva προέρχεται από την πυγμαχική επικράτηση στις 19 Ιουνίου απέναντι στον Julio Cesar Chavez Jr και ενώ οι φήμες βοούσαν για αγώνα του με τον Logan Paul, εντούτοις είναι ο Ortiz αυτός που τελικά επιλέγεται ως επόμενος αντίπαλός του.
Ο Silva είναι 46 ετών, τελευταία φορά έπαιξε στο UFC το 2020 και το ρεκόρ του στην πυγμαχία είναι συνολικά 2-1 με αναμετρήσεις τα έτη 1998, 2005 και 2021.
Ο Ortiz που επίσης είναι 46 ετών δεν έχει κάνει ποτέ επαγγελματική αναμέτρηση πυγμαχίας, ενώ τελευταία φορά έπαιξε στο UFC το 2012. Έκτοτε έχει ρεκόρ 5-1 σε ματς ΜΜΑ σε διοργανώσεις όπως το ‘Bellator MMA’, ένα event της Golden Boy Promotion και πιο πρόσφατη νίκη απέναντι στον άλλοτε παλαιστή του WWE, τον Alberto Rodriguez.
Η κάρτα του Triller στις 11 Σεπτεμβρίου θα έχει main event την αναμέτρηση ανάμεσα στον 48χρονο Oscar De La Hoya και τον 44χρονο Vitor Belfort.
![jiutopia afisa 5](/images/aab/jiutopia-afisa-5.jpg)
Ακολουθείστε το UFight.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλα τα τελευταία μαχητικά νέα για το ΜΜΑ στο ufight.gr