Σε αγώνα με γυμνά χέρια (bare knuckle) αγωνίστηκε ο Κύπριος Αλέξης Κωνσταντίνου στην Δανία.
Αντίπαλός του ήταν ο 26χρονος Γάλλος Paul Bichet.
H μάχη με νικητή τον Γάλλο έγινε το Σάββατο 28 Ιανουαρίου με την επικράτηση να έρχεται για τον ίδιο με δάγκωμα στον λαιμό , μιας και αυτό επιτρέπονταν από τους κανόνες.
Στην αναμέτρηση ο Κωνσταντίνου πήγε έχοντας δίπλα του τον Αρτέμιο Πογιατζέα -που έχει και ο ίδιος εμπειρία από τέτοια σκληρά ματς-, ενώ ο χώρος που προπονείται στην Μεγαλόνησο είναι το ‘Paphos Muay Thai & MMA’.
Διαβάστε εδώ :
ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ στο GIVEAWAY του FIGHT ACADEMY στο INSTAGRAM
![aaabbhu6e](/images/aaabbhu6e.gif)
Ακολουθείστε το UFight.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλα τα τελευταία μαχητικά νέα για το ΜΜΑ στο ufight.gr