Διαβάστε την ανακοίνωση του Συλλόγου «ΑΣ ΑΕΚ Αγίου Στεφάνου - Nas Camp» για την δυναμική παρουσία των αθλητών του μέσα στην Τουρκία στο πλαίσιο του ‘International Muaythai Open Cup Antalya 2022’ .
Συνολικά 8 μετάλλια κατακτήθηκαν από τους δυνατούς μαχητές του Νάσου Αργυρόπουλου και του Γιώργου Μουστάκη. Συγκεκριμένα 1 χρυσό από την Αγγελική Ασσερ, 3 Ασημένια και 4 Χάλκινα :
«Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του συλλόγου μας ΑΕΚ Αγίου Στεφάνου στο διεθνές ανοιχτό κύπελλο της Αττάλειας. Οι αθλητές της Εθνικής μας ομάδας και αθλητές του συλλόγου μας κατέκτησαν συνολικά 8 μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα πήραν :
🥇 Αγγελική Ασσερ
🥈Κορίνα Παπαχρυσάνθου
🥈 Κωνσταντίνος Καραλής
🥈 Γεωργία Σγούρου
🥉 Άγγελος Τζάρντα
🥉 Κυριάκος Μπακιρτζής
🥉 Σοφία Κοντράρου
🥉Στεφανία Παππά
Πολύ δυνατές εμφανίσεις έκαναν επισης χωρίς να πάρουν μετάλλιο οι Δημήτρης Αλεξίου, Βασίλης Ντοζες και Ιωάννης Χαβελας .
Ευχαριστούμε την Πανελλήνια Ομοσπονδία Muay Thai PMF - Panhellenic Muaythai Federation / Πανελλήνια Ομοσπονδία Μουάιτάι ΠΟΜ για τις ευκαιρίες που δίνει στους Έλληνες αθλητές ,όπως και τους δασκάλους μας Αθανάσιο Αργυρόπουλο και Γιώργο Μουστάκη για την προετοιμασία και την καθοδήγηση .
Ευχαριστούμε για τη στήριξη τους Gizelis Robotics GreeceOntheGo Κωνσταντίνο Τσαπεκη, Perfect Shade SA Olympus Sport, Force 1 - Martial Arts .
Επίσης τον προπονητή μας Γιώργο Μπουγιουκο 'Donkey Studio' και τη φυσιοθεραπευτρια μας Μαρία Μπαρμπαβασιλογλου.
Επόμενος σταθμός το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στην Κωνσταντινούπολη.»
![aaabbhu6e](/images/aaabbhu6e.gif)
Ακολουθείστε το UFight.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλα τα τελευταία μαχητικά νέα για το ΜΜΑ στο ufight.gr