Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Taekwondo Ανδρών – Γυναικών για το 2018

on . Posted in Tae Kwon Do

aaabbjid4h

panelinio taekwondo 343

fightersdome new banner

Στις 10 και 11 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών στο Taekwondo.

Δείτε παρακάτω τα αναλυτικά αποτελέσματα με τους πρωταθλητές κάθε κατηγορίας να στελεχώνουν την Εθνική ομάδα ενόψει του επικείμενου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί 23-29 Απριλίου 2018 στο Ταλίν της Εσθονίας.

Δείτε αναλυτικά :

Ανδρών Tul 4-1 Gup

1ος Λέκας Φαίδων (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας)
2ος
3οι

 

Ανδρών Tul 1 Dan

1ος Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Τιμαγένης Δημήτριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
3οι Τζεκάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης) και Μιχάσι Ραφαήλ (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

 

Ανδρών Tul 2 Dan

1ος Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Taekwon-Do Ακροποτάμου Αξιός)
2ος Πετρόπουλος Ιωάννης (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3οι Μαρίνης Γεώργιος (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη) και Κασιδάκης Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)

 

Ανδρών Tul 3 Dan

1ος Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
2ος Σιμωνίδης Γεώργιος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3οι Αγατσιώτης Παναγιώτης (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα") και Αμεντάς Αναστάσιος (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)

 

Ανδρών Tul 4 Dan

1ος Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
2ος Ντάνος Δαυίδ-Βασίλειος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3οι Τσαϊρέλης Βασίλειος (Α.Σ. Ολυμπισμός) και Ζάχος Γρηγόριος (Α.Σ. Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως)

 

Ανδρών -52kg

1ος Κωτσαρίνης Μιχάλης (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)
2ος Παρδαλογιάννης Νικόλαος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)

 

Ανδρών -58kg

1ος Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Τζεκάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης)
3οι Ματζιάρας Γεώργιος (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Ανδρών -64kg

1ος Καγιαμπίνης Ευστράτιος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)
2ος Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων)
3οι Νικολαϊδης Ελευθέριος (Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης) και Εμίνωβ Ιωάννης (Π.Α.Σ.ΑΝ.Α.Θ. Μαχητές)

 

Ανδρών -71kg

1ος Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς)
2ος Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
3οι Μασσάρος Αλέξανδρος (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου) και Αντωνόπουλος Δημήτριος (Α.Γ.Σ. Παραδοσιακού Taekwon-Do Νέας Φιλαδέλφειας)

 

Ανδρών -78kg

1ος Ζαφείρης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)
2ος Καλαϊτζάκης Κωνσταντίνος (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3οι Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Κωνσταντίνιδης Κυριάκης (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

 

Ανδρών -85kg

1ος Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
2ος Ράπτης Δημήτριος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3οι Σκουλίκας Δημήτριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) και Καλακίδης Χρήστος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Ανδρών -92kg

1ος Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Μπασανίδης Σέργιος (Π.Α.Σ.ΑΝ.Α.Θ. Μαχητές)
3οι Λιότος Ελευθέριος (Α.Ο. Νίκη Αιτωλοακαρνανίας) και Λουρδής Βασίλειος (Α.Σ. Ελευσίς)

Ανδρών +92kg

1ος Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Παππάς Στέφανος (Χ.Α.Ν.Θ.)
3οι Συμεωνίδης Ιωάννης (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) και Σγουραμάλλης Παύλος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)

 

Ειδικές Τεχνικές Ανδρών

1ος Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
2ος Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3ος Παπαθανασίου Αθανάσιος (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

 

Δοκιμές Δύναμης Ανδρών

1ος Τσαλίκης Γρηγόριος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
2ος Τερσενίδης Ιωάννης (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3ος Ντάνος Δαυίδ-Βασίλειος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)

 

Γυναικών Tul 4-1 Gup

1η Θαλασσινού Ιωάννα (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα")

3ες

 

Γυναικών Tul 1 Dan

1η Ιωαννίδου Γεωργία (Α.Σ. Taekwon-Do Ακροποτάμου Αξιός)
2η Ανανιάδου Χριστίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3ες Γκουντούρα Σταυρούλα (Γ.Σ. Λάρισας) και Αιγίδου Ιωάννα (Α.Σ. Πολίχνης)

 

Γυναικών Tul 2 Dan

1η Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης)
2η Ιωαννίδου Πηνελόπη (Α.Σ. Taekwon-Do Ακροποτάμου Αξιός)
3ες Γεωργίτση Σταματίνα (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη) και Πεκρίδου Ανθούλα (Α.Σ. Πολίχνης)

 

Γυναικών Tul 3 Dan

1η Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)
2η Χαριτωνίδου Αικατερίνη (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα")
3ες Βιδάλη Καλλιόπη-Ελεάνα (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία) και Πλασκασοβίτη Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ερμής Πάργας)

 

Γυναικών Tul 4 Dan

1η Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης)
2η Καρύδη Λίνα-Χριστίνα (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
3ες Γηρούση Φωτεινή (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων)

 

Ειδικές Τεχνικές Γυναικών

1η Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
2η Διακάκη Κακουλή (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3η Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)

 

Δοκιμές Δύναμης Γυναικών

1η Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2η Καρυπίδου Παρθένα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3η (Α.Σ. Αξών Τούμπας)

πηγή : tkd-itf.gr

aaabbhu6e

michalis kossivakis 1666