Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Taekwondo Εφήβων – Νεανίδων 2016 !

on . Posted in Tae Kwon Do

aaabbjid4h

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaabbbbazef32dh33h

aaabean200

Με μεγάλη συμμετοχή και απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα τάε κβον ντο στις κατηγοριες εφήβων και νεανίδων που διεξήχθει αυτό το διήμερο στην πόλη της Καρδίτσας.

Τον τίτλο του πρωταθλητή κατέκτησε ο Αίαντας Αγίου Δημητρίου ενώ δεύτερος κατετάγει ο ΑΓΣ Βύρωνα και την τρίτη θέση κατέλαβε ο ΑΣ Περιστερίου.

Οι μεταλλιούχοι σε όλες τις κατηγορίες

Έφηβοι

45 κιλά

1. Ιωάννης Μπεκιάρης (ΑΟ Τυρνάβου)

2. Κίμων Σιμιτσής (ΠΑΣ Αρχαία Ολυμπία)

3. Γεώργιος Κατηδένιος (ΑΣ Ίριδα)

3. Ευάγγελος Τσέλα (ΑΣ Σαντορίνης Λέοντες)

 

48 κιλά

1. Γιώργος Ιωάννου (Άτλαντας Περιστερίου)

2. Επαμεινώνδας Τριανταφύλλου (ΑΣ Περιστερίου)

3. Ιωάννης Παυλίτσας (Σπάρτακος Κοζάνης)

3. Νικόλαος Γιαχάλης (ΑΣ Μεσσάτις Πατρών)

 

51 κιλά

1. Κωνσταντίνος Μπεκούλης (ΑΣ Βύρωνα)

2. Κωνσταντίνος Ζαφειρόπουλος (Φίλιππος Αλεξανδρείας)

3. Στυλιανός Βασιλείου (ΑΣ Άτλαντας Περιστερίου)

3. Γρηγόριος Πολίτης (ΑΣ Φωτιά)

 

55 κιλά

1. Ευστράτιος Κετσετζίδης (ΑΣ Χουαράνγκ)

2. Αλέξανδρος Ζαφειρόπουλος (ΣΟΑΤ Τρικάλων)

3. Ευθύμιος Κεχαίδης (ΑΣ Ολυμπιάδα 2000)

3. Δημοσθένης Κουτσοσπύρος (ΑΣ Τίτορμος Αιτ/νίας)

 

59 κιλά

1. Νικόλαος Καραμανώλης (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

2. Παναγιώτης Μανουσακίδης (ΑΣ Τιτάνες Αμπελοκήπων)

3. Χαρίλαος Πώτος (ΑΣ Παρμενίων Αλεξανδρούπολης)

3. Ευάγγελος Κιόρτσης (ΑΣ Φωτιά)

 

63 κιλά

1. Ανάργυρος Σοφοτάσιος (ΑΣ Δύναμη Πατρών)

2. Παναγιώτης Μιχαλόπουλος (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

3. Δημήτριος Πελτέκης (Πολυδάμας Τριανδρίας)

3. Ανδρέας Τσαχτσιρλής (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων)

 

68 κιλά

1. Γρηγόριος Παναγιώτης Κασιδιάρης (ΑΣ Κουμγκάν)

2. Πασχάλης Ραφαήλ Κουδέρης (Φίλιππος Γιαννιτσών)

3. Γεώργιος Ιμβριώτης (ΑΣ Φίλιππος Γιαννιτσών)

3. Γεώργιος Ευάγγελος Χατζηκοίτσης (ΑΣ Φίλιππος Γιαννιτσών)

 

73 κιλά

1. Ιωάννης Σκούρτης (ΑΣ Γέρακας)

2. Νικόλαος Αγγελόπουλος (ΑΣ Αρτέμιδα)

3. Ευάγγελος Φλώρος (Νέμεσις Θεσσαλονίκης)

3. Παναγιώτης Κληρονόμος (ΑΣ Ελευσίνας)

 

78 κιλά

1. Αθανάσιος Σπινάρης Μπουντιούκος (ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη)

2. Ιωσήφ Λάλας Χουσείν (ΑΣ Νίκαιας ομάδας Αλαϊσκας)

3. Μιχαήλ Κογκαλίδης (ΑΣ Παραδοσιακό Δράμας)

3. Αριστοτέλης Στυανίδης (ΑΣ Αθλητής)

 

+78 κιλά

1.Χρήστος Χαλκίδης (ΑΣ Ελπίδος Πολίχνης)

2. Εμμανουήλ Δαλαμάς (ΑΣ Νικόμαχος Βόλου)

3. Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης (ΑΣ Η Τόλμη Κιλκίς)

3. Βασίλειος Γκικαπέππας (ΑΣ Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)

 

Νεάνιδες

42 κιλά

1. Ρωμαλέα Μεσυνδιανού (ΑΣ Θησέας Αιτ/νίας)

2. Ειρήνη Ευαγγελία Καλλιανιώτη (ΑΣ Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών)

3. Αικατερίνη Καραγιάννη (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων)

3. Παναγιώτα Σιδέρη (ΑΣ WTF Ιωαννίνων)

 

44 κιλά

1. Μαριάννα Κουκουλά (ΑΣ Θεαγένης Καλλιθέας)

2. Αντωνία Κανέλλα Σκιαδαρέση (ΑΣ Περιστερίου)

3. Αναστασία Αναγνώστου (Πολυδάμας Τριανδρίας)

3. Περσεφόνη Δέσποινα Κυριακοπούλου (ΑΣ Πανελλήνιος)

 

46 κιλά

1. Μαρίνα Κόντου (ΣΓ Περιστερίου)

3. Αντωνία Ζωή Γκαγιάννη (ΑΣ Νικόμαχος Βόλου)

3. Μαρία Χάνου (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

3. Βαρβάρα Αποίκου (ΑΣ Άθληση Νικαίας)

 

49 κιλά

1. Αναστασία Καρασπήλιου (ΑΣ Αστραπή Πατρών)

2. Μαρία Τσάντε (ΑΣ Καλλιθέας Θεαγένης)

3. Ελευθερία Φαίτη (ΑΣ Ίριδα)

3. Εργίνα Μπαλαχούτη (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

 

52 κιλά

1. Χριστιάννα Τυρολόγου (ΑΣ Βύρωνα)

2. Άννα Γιακουμοπούλου (ΓΑΣ Άργους)

3. Φανή Τζέλη (ΣΟΑΤ Τρικάλων)

3. Χρύσα Δοργιάκη (ΑΣ Βύρωνα)

 

55 κιλά

1. Μαρία Ασλάνογλου (ΑΣ Δαναός Ωραιοκάστρου)

2. Μαρία Τσίγκρου (ΑΣ Ορέστης Βασίλης Ξάνθης 2004)

3. Ελένη Ουρανία Μυτάρη (ΑΣ Δίας Ιωαννίνων)

3. Χριστίνα Παππά (ΑΓΣ Ελευσίνας)

 

59 κιλά

1. Ιωάννα Δεσύλλα (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

2. Κατερίνα Μπαλαχούτη (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

3. Γεωργία Τσαούση (ΑΣ Γαία)

3. Φανή Ναζίρη (Πολυδάμας Τριανδρίας)

 

63 κιλά

1. Νεφέλη Παντουβέρη (ΑΣ Γαία)

2. Δέσποινα Πεσυρίδου (ΑΣ Χρυσούπολης)

3. Άννα Μαρία Τσαμπουρά (ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη)

3. Αθανασιά Μουλιώτα (ΑΣ Τόλμη Κιλκίς)

 

68 κιλά

1. Μαρία Κουκουμέλου (ΓΑΣ Άργους)

2. Ευαγγελία Κοκκίνου (ΑΚ Πολεμικών Τεχνών Λαμίας)

3. Μόρφω Κουτσομιχάλη (ΑΣ Ορέστης Βασίλης Ξάνθης 2004)

3. Μαρία Χριστίνα Τσατσαρή (ΑΣ Άτλαντας Περιστερίου)

 

+68 κιλά

1. Αναστασία Κωνσταντινίδου (ΠΑΣ Αρχαία Ολυμπία)

2. Σεβαστή Γαβριηλίδου (ΑΣ Φίλιππος Γιαννιτσών)

3. Μαρία Ζωή Λημνιώτη (ΑΣ Νικόμαχος Βόλου)

3. Βασιλική Μπαξεβάνη (ΑΣ Κομοτηνής)

aaabbhu6e