Δείτε τους Πρωταθλητές από το ''Πανελλήνιο Taekwondo Aνδρών-Γυναικών 2016'' !

on . Posted in Tae Kwon Do

aaabbjid4h

aaaabbbawsefaa3277

aaabean200

aaaabbbmjh

Ολοκληρώθηκε σήμερα στην Χαλκίδα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών στο Taekwondo για το 2016.

Πρωταθλητής Σύλλογος στην γενική βαθμολογία αναδείχτηκε ο 'ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου', στην δεύτερη θέση ήρθε ο 'ΑΣ Γαία', ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο 'Δαναός Ωραιοκάστρου'.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα ανά κατηγορία κιλών .

Άνδρες

54κ.

1. Γιώργος Σιμιτσής (ΑΣ Βύρωνα)

2. Διονύσης Ραψωμανίκης (ΑΣ Γαία)

3. Ηλίας Τοψίνογλου (ΑΣ Φίλιππος Γιαννιτσών)

-. Σωτήρης Μπούγιος (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

 

54-58κ.

1. Λευτέρης Φακινός (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

2. Κώστας Κατσαρός (ΑΣ Κρόνος Περιστερίου)

3. Χρυσοβαλάντης Χριστάκης (ΑΣ Νικόμαχος Βόλου)

-. Παναγιώτης Χαγιάς (ΑΣ Βύρωνα)


58-63κ.

1. Βλάσης Πετρόπουλος (ΑΣ Αστραπή Πατρών)

2. Δημήτρης Πετράκης (ΑΣ Περιστερίου)

3. Κώστας Φωκάς (ΑΣ Πανιώνιος Σαντορίνης)

4. Ηλίας Σωτηριάδης (ΑΣ Μενεμένης)


63-68κ.

1. Κώστας Χαμαλίδης (ΑΣ Φίλιππος Αλεξάνδρειας)

2. Στέλιος Μεχτερίδης Παπαδόπουλος (ΑΓΣ Κοζάνης Μεκεδονικη Δύναμη)

3. Σπύρος Βερύκιος (ΑΣ Έκρηξη Πατρών)

-. Μωυσής Σαχίν Παναγιωτίδης (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές)


68-74κ.

1. Σπύρος Γραμματικόπουλος (ΑΣ Γαία)

2. Θωμάς Γεωργιάδης (Ασ Χουαράνγκ Μαχητές)

3. Αργύρης Διάφας (ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη)

-. Σάββας Τσαντές (ΑΣ Καλλιθέας Θεαγένης)


74-80κ.

1. Νίκος Τζέλλος (ΑΣ Λέοντες Σαντορίνης)

2. Απόστολος Τελικόστογλου (ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη)

3. Παναγιώτης Ταπεινός (ΑΣ Κίνηση Πατρών)

-. Γιώργος Ροδίτης (Αθλοφόρος)


80-87κ.

1. Χριστόφορος Καλλιφώνης (ΑΣ Θησεάς Αιτωλοακαρνανίας)

2. Παρμενίων Πατιάς (ΑΓΣ Κοζάνης Μακεδονική Δύναμη)

3. Γρηγόρης Νικολαΐδης (ΑΣ Αθλητική Κίνηση Αμπελοκήπων)

-. Στέφανος Κατσώρχης (ΑΓΣ Ολυμπιάδα 2000)


+87κ.

1. Θανάσης Νικολαΐδης (ΑΣ Αθλητική Κίνηση Αμπελοκήπων)

2. Θανάσης Μπάρκας (ΑΓΣ Κορυδαλλού)

3. Στέλιος Αλέξανδρος Ανδρονικίδης (ΑΣ Άλμπατρος)

-. Θανάσης Δημητρακόπουλος (ΑΣ Θησέας Αιτωλοακαρνανίας)


Γυναίκες

46κ.

1. Ιωάννα Κούτσου (ΑΣ Δαναός Ωραιοκάστρου)

2. Αντωνία Κανέλλα Σκιαφαρέση (ΑΣ Περιστερίου)

3. Σταυρούλα Ακριτίδου (ΑΣ Άτλαντας Προσοτσάνης)

-. Βασιλική Αντωνίου (ΑΣ Βύρωνα)


46-49κ.

1. Δαναή Αγνή Χιώτη (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

2. Ναταλία Μόκα (ΑΣ WTF Ιωαννίνων)

3. Εργίνα Μπαλαχούτη (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

-. Καλυψώ Τσιανέλη (ΑΣ WTF Ιωαννίνων)

 

49-53κ.

1. Μαρία Ασλανόγλου (Ασ Δαναός Ωραιοκάστρου)

2. Ανδριάννα Ασπρογερακα (ΑΣ Άτλαντας Περιστερίου)

3. Σοφία Καραγιάννη (ΑΣ Κούμγκαν)

-. Δήμητρα Κορόβηλα (Ασ Κούμγκαν)

 

53-57κ.

1. Σταυρούλα Κοντού (ΑΣ Περιστερίου)

2. Αναστασία Γαλαζούλα (ΑΣ Βύρωνα)

3. Μαρία Αγραπιδάκη (ΑΣ Υψηλάντη)

-. Κατερίνα Γιαννικοπούλου (ΑΣ Υψηλάντη)


57-62κ.

1. Βασιλική Γραμματικοπούλου (ΑΣ Γαία)

2. Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (ΑΣ Αίαντας Αγίου Δημητρίου)

3. Σπυριδούλα Μενούνου (ΑΣ Κρόνος Περιστερίου)

-. Ζωή Ανδρονικίδου (ΑΣ Άλμπατρος)


67-73κ.

1. Μαρία Μωυσίδου (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές)

2. Κυριακή Παπαδοπούλου (ΑΣ Έδεσσας)

3. Κωνσταντίνα Τσάμη (ΑΣ Θησέας Αιτωλοακαρνανίας)

-. Αντωνία Αλεξέλη (ΑΣ Ολυμπιακός Νίκαιας)


+73κ.

1. Ελένη Σαλινούδη (ΑΓΣ Πρωτέας Σερρών)

2. Κυριακή Κούκη (ΑΓΣ Καλαμάτας)

3. Χριστίνα Χιώτη (ΑΣ Δαναός Ωραιοκάστου)

-. Νίκη Αθανασοπούλου (ΑΓΣ Καλαμάτας)

aaabbhu6e

 aaaabbnud4d11