protonotarios banner 00299

Δείτε τους 30 Έλληνες μαχητές που αγωνίζονται στο Ευρωπαϊκό του Μπακού ! (αναλυτικό πρόγραμμα)

on . Posted in Judo

ablcn35566

abam768

Με 137 αθλητές θα συμμετάσχει η Ελλάδα στους πρώτους ευρωπαϊκούς αγώνες που διεξάγονται από τις 12 – 28 Ιουνίου στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν εκ των οποίων οι 30 είναι σε δυναμικά και μαχητικά αθλήματα .

Στους αγώνες που ξεκινούν την Παρασκευή στις 19:00 το παρών θα δώσουν ανά μέρα αγωνιστικής δραστηριότητας στα συγκεκριμένα αθλήματα οι εξής :

Σάββατο 13 Ιουνίου

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 59 κιλών ελληνορωμαϊκής (Απόστολος Μανουηλίδης)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 80 κιλών ελληνορωμαϊκής (Νίκος Βάρκας)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 98 κιλών ελληνορωμαϊκής (Λαοκράτης Κεσίδης)


Κυριακή 14 Ιουνίου

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 66 κιλών ελληνορωμαϊκής (Βλαδίμηρος Ματιάς)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 75 κιλών ελληνορωμαϊκής (Πέτρος Μανουηλίδης)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 85 κιλών ελληνορωμαϊκής (Δημήτρης Παπαδόπουλος)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 130 κιλών ελληνορωμαϊκής (Αλέξανδρος Παπαδάτος)

09:12 Καράτε γυναικών: Πρώτος γύρος -68 κιλών κουμίτε (Βασιλική Πανετσίδου)

10:24 Καράτε ανδρών: Πρώτος γύρος -84 κιλών κουμίτε (Γιώργος Τζάνος)

10:36 Καράτε ανδρών: Πρώτος γύρος +84 κιλών κουμίτε (Σπύρος Μαργαριτόπουλος)


Δευτέρα 15 Ιουνίου

08:00 Πάλη γυναικών: Προκριματικά 69 κιλών ελευθέρας (Μαρία-Λουίζα Βρυώνη)

 

Τρίτη 16 Ιουνίου

07:00 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -49 κιλών γυναικών (Ιωάννα Κουτσού)

07:15 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -58 κιλών ανδρών (Γιώργος Σιμιτσής)

11:00 Πυγμαχία: Γύρος των "32" 60 κιλών ανδρών (Παναγιώτης Ματσάγκος)

 

Τετάρτη 17 Ιουνίου

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 57 κιλών ελευθέρας (Θεοχάρης Καλανίδης)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 65 κιλών ελευθέρας (Νίκος Αρζουμανίδης, Κύριλλος Μπίνενμπαουμ)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 74 κιλών ελευθέρας (Γιώργος Σαββουλίδης)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 97 κιλών ελευθέρας (Μιχαήλ Τσικοβάνι)

11:30 Πυγμαχία: Γύρος των "32" 81 κιλών ανδρών (Πολυνείκης Καλαμάρας)


Πέμπτη 18 Ιουνίου

07:00 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -67 κιλών γυναικών (Ελπίδα-Μαρίνα Δημητροπούλου)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 86 κιλών ελευθέρας (Τιμοφέι Ξενίδης)

08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 125 κιλών ελευθέρας (Γιάννης Αρζουμανίδης)

 

Παρασκευή 19 Ιουνίου

07:15 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος +80 κιλών ανδρών (Κωνσταντίνος Γκόλτσιος)

 

Δευτέρα 22 Ιουνίου

08:00 Σάμπο: Γύρος των "16" -74 κιλών ανδρών (Μιρμάν Ηλιάδης)

 

Παρασκευή 26 Ιουνίου

09:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -73 κιλών (Γιώργος Αζωίδης)

09:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -81 κιλών (Αλέξης Ντανατσίδης, Ρομάν Μουστόπουλος)

09:00 Τζούντο τυφλών ανδρών: Γύρος των "16" +90 κιλών (Κλήμης Παπαχρήστος)

 

Σάββατο 27 Ιουνίου

10:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -90 κιλών (Ηλίας Ηλιάδης)

πηγή : sport24.gr

an934