thomas smiaris banner 1

athlon banner 1

synergy jiu jitsu

Όλα τα αποτελέσματα του ‘Submissionism 2’

on . Posted in Brazilian Jiu Jitsu

aaabbjid4h

samuel kravac488

fightersdome new banner

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στην Καλλιθέα η δεύτερη submission only διοργάνωση του 'Submissionism 2'.

Στο main event o Samuel Krvavac ήταν ο μεγάλος νικητής απέναντι στον Γερμανό Penzer με υποταγή από triangle choke.

O Ιωάννης Κοκολάρας επίσης κατάφερε να επικρατήσει του αντιπάλου του από το εξωτερικό με υποταγή από οπίσθιο πνιγμό.

Ο Σταμάτης Μωρούλης στην πρώτη παρουσία του στην διοργάνωση ηττήθηκε από τον Γιώργο Πέρδικα με armbar, ενώ την ήττα γνώρισε και ο Βασίλης Θέμης από τον Γερμανό Pahlberg με τριγωνικό πνιγμό.

Ο Φώτης Καμπισιούλης αυτή την φορά αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Γιώργο Στεφανίδη, ενώ αυτό το αποτέλεσμα είχε και ο Αλέξης Ναστούλης απέναντι στον Γιώργο Βρεττό. O Iωάννης Μαρακάκης κέρδισε τον Jason Fox με kneebar , με τον Αλεξανδράκη να έρχεται ισόπαλος με τον Χαραλαμπόπουλο.

Η Βιολέττα Καλαϊδοπούλου κέρδισε το πρώτο της ματς στο 'Submissionism' με υποταγή από οπίσθιο πνιγμό, ενώ το ίδιο έκανε και η Ελένη Μωϋσίδου όμως με Americana.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 'SUBMISSIONISM 2'

Arbaoui Mimoun (Taifun Luta Livre) vs Ιωάννης Κοκολάρας (Gracie Barra Greece)

Νικητής : Κοκολάρας με υποταγή από rear-naked choke στο 5:26 του πρώτου γύρου

 

Samir Krvavac (Pirates Team) vs Nicolas Eduard Penzer (Stallion Gym Stuttgart)

Νικητής : Krvavac με υποταγή από triangle choke στο 5:16 του πρώτου γύρου

 

Γιώργος Πέρδικας vs Σταμάτης Μωρούλης

Νικητής : Περδικας με υποταγή από armbar στο 3:10 του πρώτου γύρου

 

Cristiano Mareira vs Γιάννης Παλαιολόγος

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Ιωάννης Αλεξανδράκης (Checkmat & Luta Livre NR) vs Ηλίας Χαραλαμπόπουλος (Alliance Greece)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Bασίλης Θέμης (Pagration Arena) vs Maksim Pahlberg (Stallion Gym Stuttgart)

Νικητής : Pahlberg με υποταγή από triangle choke στο 1:55 του δεύτερου γύρου

 

Παναγιώτης Λαγουδάκης (Rhodes Knights/ Gracie Barra Greece) vs Γεώργιος Καφούρος (Rio Grappling Club Greece)

Νικητής : Καφούρος με υποταγή από armbar στον πρώτο γύρο

 

Ιωάννης Μαρακάκης (Aspida Renzo Gracie) vs Jason Fox (Synegry Graplling Arts)

Νικητής : Μαρακάκης με υποταγή από kneebar στο 1:48 του πρώτου γύρου

 

Βιολέτα Καλαΐδοπούλου (Gracie Barra Greece) vs Βιβή Ρουστάνη (Brasa Hellas)

Νικήτρια : Καλαϊδοπούλου με υποταγή από rear-naked choke στο 9:08 του πρώτου γύρου

 

Φώτης Καμπισιούλης (Zenith/Tony Team) vs Γεώργιος Στεφανίδης (Aspida Renzo Gracie)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Αλέξης Ναστούλης (Killas/ GFT Team) vs Γιώργος Βρεττός (Faz Forca Team)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Στράτος Λέκκας (Checkmat & Luta Livre NR) vs Bernd Hornikel (Γερμανία)

Νικητής : Λέκκας με υποταγή από heek hook στο 0:30 του πρώτου γύρου

 

Ελευθέριος Πάγκαλος (Pirates Team) vs Αλφρέδος Μάλλης (Faz Forca Team)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Nίκος Καλυβας (Zenith/ Tony Team) vs Ιάσων Τσαρντανίδης ( Choke Luta Livre)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλια

 

Χρήστος Ματράκης (GFT Team/ Katsinopoulos Team) vs Βλαδίμηρος Μανιάς (Gracie Barra Greece)

Αποτέλεσμα : Ισοπαλία

 

Παναγιώτα Τσίγκα (Black Belt Academy/ Draculino Team) vs Ελένη Μωϋσίδου (Armagos Team)

Νικήτρια : Μοϊσίδου με υποταγή από Americana στο 1:52 του δεύτερου γύρου.

aaabbhu6e

aaabbhu6e